• Naša škola

• Základná škola Matejovce nad Hornádom 97 sa nachádza v obci Matejovce nad Hornádom, okres Spišská Nová Ves a predstavuje neplnoorganizovaný typ školy – 1. stupeň. Školu tvoria dve učebne, jedna z nich je využívaná ako trieda všeobecnovzdelávacích predmetov, druhá ako trieda výučby anglického jazyka a informatickej výchovy. Vyučuje sa v jednozmennej prevádzke. V škole sa nachádza školská knižnica. Škola je prízemná budova, v ktorej sa okrem tried nachádza žiacka šatňa, zborovňa a toalety delené podľa pohlavia a kabinet. Do budovy školy je vybudovaný bezbariérový prístup. Veľký školský areál tvorí detské ihrisko a slúži na bezpečné využitie mimoškolského času či počas vyučovania. V priemere škola poskytuje primárne vzdelanie 10 – 15 žiakom a má všetky potrebné vybavenia pre poskytnutie daného stupňa vzdelania.